O zaman kahve? – Kronotrop incelemesi

kronotropİtiraf etmeliyim ki yakın zamana kadar dünyayı tek bi kahve dükkanından ibaret olduğunu sanıp sadece o dükkandan kahve içiyordum. Zamanla bu dükkandan aldığım şeyler tamamen kahve dışı şeyler olmaya başladı. Hatta sonrasında kapılarımı kahve dükkanlarına kapatıp sadece ofiste türk kahvesi ile devam ediyordum.

Derken bi gün arkadaşlarımın önerisiyle Kronotrop’u denedim. İlk deneme Maslak’taki dükkanda, latte sevmiyor olmama rağmen lattesini bayıla bayıla içmekle başladı. İkinci kez Cihangir’deki cafeyi ziyaret ettim. Küçücük ve sıcak bi ortam karşılıyor sizi, daha çok “take away” konseptine uygun zira oturacak pek sandalye bulamayabilirsiniz. Bu kez baristanın önerisini denemek istedim, benim için taze taze orta kıvam bi Kolombiya kahvesi demlerken ben köşede duran 2 kişilik koltuğu kapıp, kitabımı elime almıştım bile. Dükkandan çok evde gibiydim, harika kokular eşliğinde uyuyan miskin bir kediciği okşayıp kahvemi yudumlayarak 1 saat geçirdim orada.

Bir çok kahve çeşidi sunan bu şirin dükkanın Maslak, Cihangir ve Sultanahmet’te şubeleri mevcut ve hatta internetten sipariş verip evde kendiniz demleyebileceğniz güzellikte bi fırsat sunmuşlar. En güzeli de bize hangi kahveyi hangi tekniklerle demleyeceğimizi öğretmişler^^

Şu günlerde gerçekleşmekte olan kahve festivalinde yerlerini aldıklarını da biliyorum. Yeri gelmişken bir festivalin biletli olmasını ve hatta 10 gün öncesinden biletlerinin tükenmesi durumunu kınadığımı belirtmek isterim.

Keyifli kahve deneyimleri ^^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>